.


ما را دنبال کنید

 

برای اطلاع از موجودی روز شرکت و 

جزییات بیشتر، با کلیک بر روی آیکون ها

مارا در صفحات اجتماعی دنیال کنید

 

  تلگرام رادشیمی
                           

     

 

 

ترکیبات هتروسیکل چیست

 ترکیبات هتروسیکل چیست 

 

آمین‌های هتروسیکلیک یا (به انگلیسیHeterocyclic amine) به آمین‌هایی گفته می‌شود که

دست‌کم دارای یک اتم نیتروژن در حلقه هتروسیکلیک هستند مانند پیریدین، برخی داروها و

برخی ویتامین‌ها مانند نیاسین. ترکیبات هتروسیکلی گونه‌ای از ترکیبات حلقوی است که اتم‌های

سازنده حلقه در آن از دو یا چند گونه مختلف از اتم‌ها تشکیل شده باشد.

 

 

آمین‌های هتروسیکلیک در غذا زمانی ایجاد می‌شوند که اسیدهای آمینه (واحدهای سازندهٔ پروتئین‌ها) و کراتین (یک مادهٔ شیمیایی که در ماهیچه پیدا می‌شود) در دمای پخت بالا (کباب کردن یا سرخ کردن) با هم واکنش بدهند. ۱۷ نوع آمین هتروسیکلیک مختلف در اثر پختن گوشت ماهیچه مانند گوشت گاو، مرغ و ماهی ایجاد می‌شوند که ممکن است برای انسان خطر سرطان (مانند سرطان معده، سرطان کولورکتال، لوزالمعده و پستان) ایجاد کنند

 

ترکیبات ناجورحلقه یا هتروسیکلی(به انگلیسیHeterocyclic compound) گونه‌ای از ترکیبات حلقوی است که اتم‌های سازنده حلقه در آن از دو یا چند گونه مختلف از اتم‌ها تشکیل شده باشد.ترکیبات حلقوی که حلقه آن از یک نوع اتم ساخته شده باشد به ترکیبات هموسیکلی معروف هستند

 

ترکیبات هتروسیکل و دارو

ترکیبات آلی شناخته شده،ساختمانهای گوناگونی دارند و بسیاری از این ساختمانها واجد سیستم حلقوی هستند.اگر سیستم حلقوی،متشکل از اتم های کربن و حداقل یک عنصر دیگر باشد،این ترکیب به عنوان هتروسیکل طبقه بندی می گردد.عناصری که معمولاً به همراه کربن در سیستم حلقوی وجود دارند ،نیتروژن ،اکسژن و گوگرد می باشند.

ترکیبات هتروسیکل محدوده استفاده وسیعی دارند و در میان انواع ترکیبات داروئی،دامپزشکی و شیمی گیاهی سهم عمده ای دارند.آنها به عنوان عوامل شفاف کننده نوری،ضد اکسایش،ضد خوردگی ،افزودنی ها و بسیاری از عوامل دیگر به کار می روند.

خصوصیات ساختمانی مهم در بسیاری از ترکیبات هتروسیکل این است که امکان دارد گروه های فعال به عنوان استخلاف یا بخشی از خود سیستم حلقوی ظاهر شوند.برای مثال،اتم های نیتروژن بازی می توانند هم به صورت استخلاف آمینو و هم به صورت بخشی از حلقه ظاهر شوند .این بدان معناست که ساختمانها کاملاً متنوع هستند و به این وسیله گروه های فعال را در دسترس قرار داده یا تقلید           می کنند.

ترکیبات هتروسیکل به عنوان حدواسط های سنتزهای آلی نیز استفاده فزاینده ای یافته اند.

 

جهت دريافت قيمت لطفا با شماره تلفن 44283509, 44283583 طي ساعات اداراي تماس حاصل فرمائيد یا درخواست خود را به شماره فکس 44283602 ارسال نمائید. شما ميتوانيد سفارشات خود را به آدرس ايميل radchemiealborz@gmail.com نیز ارسال نمائيد. مشاوران ما آماده پاسخگويي به شما مي باشند.