.


ما را دنبال کنید

 

برای اطلاع از موجودی روز شرکت و 

جزییات بیشتر، با کلیک بر روی آیکون ها

مارا در صفحات اجتماعی دنیال کنید

 

  تلگرام رادشیمی
                           

     

 

 

پلی‌اتیلن گلایکول

 پلی‌اتیلن گلایکول 

🔻پلی‌اتیلن گلایکول (PEG) از اتیلن گلایکول (اتان-۱،۲-دیول) #سنتز می‌شود. هنگامی که اتیلن گلایکول #پلیمریزه می‌شود، در آب واکنش می‌دهد و محصولات متنوعی را که حاوی مقادیر مختلف اتیلن گلایکول هستند تولید می‌کند. این محصولات همگی #PEG نامیده می‌شوند.


🔻پلی‌اتیلن گلایکول دارای کاربردهای بسیار متفاوت از صنعت تا حوزه پزشکی است که به طول زنجیره پلیمر بستگی دارد. در #پزشکی از پلی‌اتیلن گلیکول در ملین‌ها و بسیاری از محصولات دارویی، در علم #شیمی در شیشه میکروسکوپ برای جلوگیری از چسبیدن پروتئین، به عنوان روکش روان‌کننده برای سطوح مختلف در محلول‌های آبی و غیرآبی، برای ایجاد فشار اسمزی بسیار بالا، در #کروماتوگرافی گازی و انتقال‌دهنده حرارت در آزمایش‌های الکترونیکی، به عنوان تثبیت‌کننده چوب سبز و محافظ رنگ و در آزمایش‌های #طیف‌سنجی جرمی کاربردهای فراوانی دارد.


🔻مشتقات پلی‌اتیلن گلیکول مانند اتوکسیلات‌ها به عنوان ماده فعال سطحی استفاده می‌شوند. از دیگر موارد مصرف پلی‌اتیلن گلیکول می‌توان به تولید #پلی‌اورتان، در جداسازی DNA و کریستاله پروتئین، ترکیب دو نوع سلول، در میکروبیولوژی برای متراکم کردن ویروس‌ها و نیز ایجاد همجوشی کامل، در بانک خون برای تشخیص آنتی‌ژن‌ها و آنتی‌بادی‌ها اشاره کرد. غیر فعال کردن #فنول‌ ها در شرایط آزمایشگاهی، بررسی کارایی کانال‌های یونی، محصولات آرایشی و بهداشتی، حلال #جوهر و روان‌کننده در صنعت چاپ، مواد غذایی، سوخت موشک، عایق، اتصال‌دهنده در ساخت #سرامیک و غیره دیگر کاربردهای گسترده پلی‌اتیلن گلایکول هستند.

جهت دريافت قيمت لطفا با شماره تلفن 44283509, 44283583 طي ساعات اداراي تماس حاصل فرمائيد یا درخواست خود را به شماره فکس 44283602 ارسال نمائید. شما ميتوانيد سفارشات خود را به آدرس ايميل radchemiealborz@gmail.com نیز ارسال نمائيد. مشاوران ما آماده پاسخگويي به شما مي باشند.