.


ما را دنبال کنید

 

برای اطلاع از موجودی روز شرکت و 

جزییات بیشتر، با کلیک بر روی آیکون ها

مارا در صفحات اجتماعی دنیال کنید

 

  تلگرام رادشیمی
                           

     

 

 

پلی‌یورتان‌

 پلی‌یورتان‌

⭕️ مصارف پزشکی پلی‌یورتان‌ها


🔻پلی‌یورتان یک پلیمر ترموست است که از ترکیب متیلن دی‌ایزو سیانات با پلی‌ال‌ها و برخی افزودنی‌های شیمیایی دیگر پدید می‌آید. با انتخاب این افزودنی‌ها و تغییر شرایط شیمیایی و فیزیکی فرایند واکنش، می توان خواص گوناگونی را برای کاربردهای متنوعی به‌ وجود آورد. همین ویژگی پلی‌یورتان باعث گسترش کاربرد آن در بخش‌های مختلف زندگی شده است.


🔻پلی‌یورتان‌ها خواص مکانیکی و خون‌سازگاری خوبی دارند و به همین دلیل از بهترین مواد برای ساخت وسایل پزشکی می‌باشند.

قابلیت استریلیزه کردن با اشعه و گاز اکسیداتیلن، مقاومت عالی در برابر چربی ها، وضوح و شفافیت مناسب، باعث شده تا از پلی یورتان در ساخت پوشش‌های خون‌سازگار، ظروف دستگاه‌های خونی، لوله تزریق داخلی، پمپ‌های خون، بطن‌های مصنوعی قلب، کتتر‌ها و لوله‌ها، ظروف برای محلول‌های تزریق درون رگ، پروتزهای جراحی، پوشش‌های بند آورنده جریان خون، پانسمان جراحی، پمپ قلب مصنوعی و وسایل یاری رساننده قلب، دریچه قلب، چسب بافتی و... استفاده شود.


🔻پلی‌یورتان‌ها داری خواص ضد انعقادی بالاتری از سایر پلیمرهای زیست‌سازگار می‌باشند.

با فلورینه کردن پلی‌یورتان‌ها می توان به خواص عالی خون سازگاری دست یافت. ساختمان آب گریز زنجیره‌های فلوئورو کربن جدایی فازی را در پلی‌یورتان آسان تر و در نتیجه خون سازگاری را بهتر می‌کند.


🔻پلی‌یورتان‌ها بسیار بادوام‌تر از دیگر الاستومرها هستند و اولین انتخاب برای کاشت‌های قلب و عروق هستند. ایجاد لخته‌های خونی مانع اصلی استفاده از پلی‌یورتان به عنوان پروتز قلبی-عروقی است. عفونت وسایل کاشته شده نیز مسئله جدی است. زیرا در هنگام عفونت مرکز اصلی کاشته شده به انتی بیوتیک پاسخ نمی‌دهد و می‌بایست بافت کاشته شده برداشته شود.

جهت دريافت قيمت لطفا با شماره تلفن 44283509, 44283583 طي ساعات اداراي تماس حاصل فرمائيد یا درخواست خود را به شماره فکس 44283602 ارسال نمائید. شما ميتوانيد سفارشات خود را به آدرس ايميل radchemiealborz@gmail.com نیز ارسال نمائيد. مشاوران ما آماده پاسخگويي به شما مي باشند.