.


ما را دنبال کنید

 

برای اطلاع از موجودی روز شرکت و 

جزییات بیشتر، با کلیک بر روی آیکون ها

مارا در صفحات اجتماعی دنیال کنید

 

  تلگرام رادشیمی
                           

     

 

 

پلی‌اتیلن ترفتالات (PET یا PETE)

 پلی‌اتیلن ترفتالات (PET یا PETE)

‍ (https://attach.fahares.com/vtCRAsA23XmFfEMBiNpcUw==) 📌 معرفی پلیمرها


⭕️ پلی‌اتیلن ترفتالات (PET یا PETE) پرکاربردترین پلیمر ترموپلاستیک در جهان است. PET یک پلیمر ترموپلاستیک از خانواده پلی‌استرها می‌باشد که به روش پلیمریزاسیون مرحله‌ای از واکنش بین  ترفتالیک اسید خالص (PTA) و مونواتیلن گلیکول (MEG) تولید می‌گردد. 


🔻تنوع زیادی در ویژگی‌های این پلیمر، بسته به کاربرد و نحوه جهت‌یافتگی زنجیرهای پلیمری مشاهده می‌شود. این پلیمر در دمای حدود Cº255 ذوب می‌شود و در صورتیکه سریع سرد شود تقریبا به صورت کاملا آمورف در آمده و چگالی آن در حدود gr/cm31.33 خواهد بود. به دلیل حرکت‌های آهسته مولکولی، بلورینگی در حدود دمای Cº80 آغاز می‌شود و در دمای Cº 130 چگالی آن به مقدار gr/cm3 1.37 افزایش می‌یابد. با جهت‌یافتگی مناسب و اعمال گرما چگالی تا gr/cm3 1.40 نیز افزایش می‌یابد.


🔻حیطه‌های به کارگیری پت به سه گروه اصلی تقسیم می‌شوند:

به عنوان فیبر در تولید پوشاک، به عنوان مانع رطوبتیِ عالی در صنعت بطری‌سازی و بسته‌بندی و به عنوان پلاستیکی مهندسی که از ترکیب آن با موادی چون فیبر شیشه جهت افزایش استحکام مواد استفاده می‌شود.


🔻مزایای پلی‌اتیلن ترفتالات عبارتند از:

فراوانی بسیار و در نتیجه قیمت نسبتاً پایین، نسبت استحکام به وزن فوق‌العاده، مانعی ایده‌آل در مقابل رطوبت، مقاومت شیمیایی بسیار بالا در مقابل در مقابل میکروارگانیزم‌ها که بسته به نوع نگاه ما می‌توانید مزیتی تلقی گردد، کاملاً مقاوم در برابر خردشدن، کاملاً قابل بازیافت و نیز فرآیند بازیافت ساده و شفافیت بسیار بالای مواد که آن را برای کاربردهایی چون بسته‌بندی ایده‌آل می‌گرداند.

 
جهت دريافت قيمت لطفا با شماره تلفن 44283509, 44283583 طي ساعات اداراي تماس حاصل فرمائيد یا درخواست خود را به شماره فکس 44283602 ارسال نمائید. شما ميتوانيد سفارشات خود را به آدرس ايميل radchemiealborz@gmail.com نیز ارسال نمائيد. مشاوران ما آماده پاسخگويي به شما مي باشند.