.


ما را دنبال کنید

 

برای اطلاع از موجودی روز شرکت و 

جزییات بیشتر، با کلیک بر روی آیکون ها

مارا در صفحات اجتماعی دنیال کنید

 

  تلگرام رادشیمی
                           

     

 

 

تفاوت مواد شیمیایی آزمایشگاهی اورجینال (اصلی) و فیک (تقلبی)

 

تفاوت مواد شیمیایی آزمایشگاهی اورجینال (اصلی) و فیک (تقلبی)

 

تفاوت مواد شیمیایی آزمایشگاهی اورجینال (اصلی) و فیک (تقلبی)

 

تفاوت مواد شیمیایی آزمایشگاهی اورجینال (اصلی) و فیک (تقلبی) یکی از مواردی است که بسیاری از خریداران مواد شیمیایی به دنبال کشف آن هستند. شیمی گرام در این مقاله قصد دارد تا برخی از مواردی که ممکن است به شما در تشخیص مواد شیمیایی اصلی و تقلبی کمک کند را معرفی کند.

امروزه با گسترش چشمگیر فعالیت های علمی و تجاری بر پایه مواد شیمیایی آزمایشگاهی و همچنین با توجه به نیاز بالای آزمایشگاه ها به مواد آزمایشگاهی، شرکت های ارائه دهنده محصول و خدمات در زمینه مواد شیمیایی و مواد شیمیایی آزمایشگاهی رشد چشمگیری داشته اند. بسیاری از این شرکت ها فروشنده مواد شیمیایی آزمایشگاهی هستند، اما سوال مهم اینست که کدام شرکت ها مواد شیمیایی آزمایشگاهی اورجینال یا اصلی به مشتریان خود ارائه می دهند و کدام شرکت ها مواد شیمیایی آزمایشگاهی فیک یا تقلبی. برخی از شرکت های فروش مواد شیمیایی و مواد شیمیایی آزمایشگاهی وارد کننده مواد شیمیایی و مواد شیمیایی آزمایشگاهی هستند مانند مجموعه شیمی گرام یا شرکت راد شیمی البرز، برخی نیز مواد شیمیایی و مواد شیمیایی آزمایشگاهی را از این شرکت های وارد کننده خریداری میکنند و به مشتریان خود ارائه می دهند.

 

 • شرکت های معتبر و با سابقه مانند راد شیمی البرز و مجموعه های معتبر و خوش نام مانند شیمی گرام مواد شیمیایی اصلی را با رعایت اصول نگهداری و زنجیره دمایی و سایر موارد لازم برای واردات ایمن و صحیح مواد شیمیایی اقدام به واردات مواد شیمیایی و مواد شیمیایی آزمایشگاهی میکنند. این مجموعه ها با استفاده از نمایندگی های خود در کشورهایی مانند آلمان، ایالات متحده امریکا، اسپانیا و ... مواد شیمیایی و مواد شیمیایی آزمایشگاهی را از کمپانی (کارخانه) سازنده مواد شیمیایی و مواد شیمیایی آزمایشگاهی خریداری می کنند و طبق اصول ذکر شده اقدام به واردات مواد شیمیایی و مواد شیمیایی آزمایشگاهی می کنند. طبیعتا مواد شیمیایی و مواد شیمیایی آزمایشگاهی خریداری شده از چنین مجموعه هایی دارای قیمت معقول متناسب با قیمت درج شده برای هر مواد شیمیایی و مواد شیمیایی آزمایشگاهی در سایت شرکت دارویی یا شرکت مواد شیمیایی یا شرکت آزمایشگاهی  سازنده مانند مرک آلمان، سیگما امریکا، شارلو اسپانیا و ... می باشد. و قطعا مواد شیمیایی و مواد شیمیایی آزمایشگاهی اصلی است.

 

شارلو  مرک      ترمو فیشر

 

 • برخی دیگر از شرکت های فروشنده مواد شیمیایی و مواد شیمیایی آزمایشگاهی نیز مواد شیمیایی و مواد شیمیایی آزمایشگاهی خود را از این شرکت های وارد کننده تامین می کنند که مواد شیمیایی و مواد شیمیایی آزمایشگاهی آن ها نیز مواد شیمیایی و مواد شیمیایی آزمایشگاهی آن های نیز مواد شیمیایی و مواد شیمیایی آزمایشگاهی اصلی است ولی از نظر قیمت در برخی موارد ممکن است نسبت به شرکت های وارد کننده قیمت بالاتری ارائه دهند.

 

 • برخی دیگر از شرکت های وارد کننده واردات خود را گاها از کشورهایی نظیر امریکا یا آلمان انجام می دهند ولی به دلیل رعایت نکردن موارد ایمنی و مواردی چون زنجیره دمایی یا ...، مواد شیمیایی یا مواد شیمیایی آزمایشگاهی وارد شده خراب شده اند یا ریخته اند و نسبت به حجم اصلی کمترند یا ... متاسفانه چنین مواردی پس از استفاده در آزمایش و یا خرید و تست و از دست رفتن زمان خریدار مشخص می شوند و از این جهت خریداران محترم باید دقت نمایند که خرید خود را از مجموعه های معتبر و با سابقه و خوش نام انجام دهند (پیشنهاد ما مجموعه شیمی گرام و شرکت راد شیمی البرز است). در این مورد نیز برخی از شرکت های همکار، مواد شیمیایی یا مواد شیمیایی آزمایشگاهی مورد نیاز خود را که می خواهند به خریدار ارائه دهند از چنین شرکت هایی تهیه می کنند که از نظر قیمت کمی بالاتر از شرکت وارد کننده مواد شیمیایی یا مواد شیمیایی آزمایشگاهی هستند و کیفیت مواد شیمیایی یا مواد شیمیایی آزمایشگاهی نیز که مورد بررسی قرار گرفت.

 

 • دسته ای دیگر از شرکت های واردات مواد شیمیایی یا مواد شیمیایی آزمایشگاهی خود را از کشورهایی نظیر چین یا ... انجام می دهند. کیفیت این دسته از مواد شیمیایی یا مواد شیمیایی آزمایشگاهی قابل تضمین نیست و از نظر قیمت با توجه به شرکت فروشنده و خریدار قیمت مواد شیمیایی یا مواد شیمیایی آزمایشگاهی در تغییر است. گاهی مواد شیمیایی یا مواد شیمیایی آزمایشگاهی خود را به قیمت مواد شیمیایی یا مواد شیمیایی آزمایشگاهی اصلی به خریدار ارائه می دهند و گاهی با استدلال های عجیب به قیمت بسیار پایین تر از قیمت های درج شده در سایت مواد شیمیایی یا مواد شیمیایی آزمایشگاهی. همانند موارد قبلی، برخی دیگر از شرکت های نیز مواد شیمیایی یا مواد شیمیایی آزمایشگاهی مورد نیاز خود را از چنین شرکت هایی تهیه می کنند که مجددا قیمت و کیفیت مواد شیمیایی یا مواد شیمیایی آزمایشگاهی قابل تضمین نیست.

 

 • دسته ای دیگر از شرکت های مواد شیمیایی یا مواد شیمیایی آزمایشگاهی نیز مواد شیمیایی یا مواد شیمیایی آزمایشگاهی را در ایران تولید می کنند که برخی از این شرکت ها محصول خود را در بسته بندی خودشان و با ذکر ایرانی بودن مواد شیمیایی یا مواد شیمیایی آزمایشگاهی ارائه می دهند که این مورد از لحاظ قیمت و کیفیت کاملا قابل بررسی و پیگیری است و مشکل خاصی وجود ندارد. برخی از شرکت های واسطه نیز مواد شیمیایی یا مواد شیمیایی آزمایشگاهی مورد نیاز خود را از چنین شرکت هایی تهیه می کنند. اما مشکل اصلی زمانی است که برخی از شرکت های متقلب، این مواد شیمیایی یا مواد شیمیایی آزمایشگاهی را در بسته بندی کمپانی های چون مرک آلمان، سیگما آلدریچ ایالات متحده امریکا، شارلو اسپانیا، دائجونگ کره جنوبی و ... ارائه می دهند. این مواد از  نظر قیمت، اختلاف بسیار زیادی با ارزش واقعی مواد شیمیایی یا مواد شیمیایی آزمایشگاهی دارند و تضمینی برای کیفت آن ها نیز وجود ندارد. به همین دلیل مجددا از خریداران محترم خواهشمندیم خرید خود را از مجموعه هایی معتبر چون شیمی گرام یا راد شیمی البرز انجام دهند.

 

مواد شیمیایی آزمایشگاهی اصلی

 

برخی از مواردی که ممکن است در تشخیص مواد شیمیایی یا مواد شیمیایی آزمایشگاهی اصل ( اورجینال) و مواد شیمیایی یا مواد شیمیایی آزمایشگاهی تقلبی (فیک) به شما کمک کند:

 • عیب ظاهری روی لیبل (برچسب) مواد شیمیایی یا مواد شیمیایی آزمایشگاهی
 • نداشتن امضا روی برچسب (لیبل) مواد شیمیایی یا مواد شیمیایی آزمایشگاهی مرک آلمان
 • آکبند نبودن بسته بندی مواد شیمیایی یا مواد شیمیایی آزمایشگاهی (مانند باز بودن درب قوطی های یا موارد مشابه)
 • عدم توانایی دریافت برگه آنالیز (COA) از سایت سازنده مواد شیمیایی یا مواد شیمیایی آزمایشگاهی مانند سایت Merck
 • تفاوت قیمت غیر منطقی با قیمت درج شده برای مواد شیمیایی یا مواد شیمیایی آزمایشگاهی در سایت سازنده مانند سایت Merck آلمان (با در نظر گرفتن نوسانات ارزی)

 

در پایان چند توصیه برای خرید مطمئن و بدون دردسر:

 1. قیمت پایین الزاما خرید خوب را به همراه ندارد، قیمت و کیفیت در کنار هم خرید مناسب را رقم می زنند.
 2. خرید از مجموعه های معتبر مانند شیمی گرام و راد شیمی البرز هم بهترین قیمت و هم آسودگی خاطر بابت اصل بودن مواد شیمیایی یا مواد شیمیایی آزمایشگاهی و رعایت نکات مربوط به واردات مواد شیمیایی یا مواد شیمیایی آزمایشگاهی را به همراه دارد. پس سابقه و خوش نامی شرکت ها را در نظر بگیرید.
 3. پیش از ثبت سفارش حتما با کارشناسان هر مجموعه تماس حاصل فرمایید و شرایط کیفی و مالی مواد شیمیایی یا مواد شیمیایی آزمایشگاهی را نهایی کنید.
 4. نحوه تعامل و اطلاعات کارکنان هر مجموعه می تواند یکی از ملاک ها برای ارزیابی شما از شرکت ها باشد.
 5. به خاطر داشته باشید که شرکت های معتبر  به شما فاکتور ارائه می دهند و دارای شماره ثبت، آدرس و تلفن معتبر هستند
 
جهت دريافت قيمت لطفا با شماره تلفن 44283509, 44283583 طي ساعات اداراي تماس حاصل فرمائيد یا درخواست خود را به شماره فکس 44283602 ارسال نمائید. شما ميتوانيد سفارشات خود را به آدرس ايميل radchemiealborz@gmail.com نیز ارسال نمائيد. مشاوران ما آماده پاسخگويي به شما مي باشند.